نماز هاي ماه رمضان,اعمال مستحبي رمضان

رمضان تنها ماه قمري است که نامش در قرآن آمده است

«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معناي شدت حرارت گرفته شده و به معناي سوزانيدن مي باشد. چون در اين ماه گناهان انسان بخشيده مي شود، به اين ماه مبارک رمضان گفته اند.

پيامبر اکرم(ص) مي فرمايد: «انما سمي الرمضان لانه يرمض الذنوب؛ ماه رمضان به اين نام خوانده شده است، زيرا گناهان را مي سوزاند.»

رمضان نام يکي از ماه هاي قمري و تنها ماه قمري است که نامش در قرآن آمده است و يکي از چهار ماهي است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است.(مگر جنبه دفاع داشته باشد.)

در اين ماه کتاب هاي آسماني قرآن کريم، انجيل، تورات، صحف و زبور نازل شده است.

اين ماه در روايات اسلامي ماه خدا و ميهماني امت پيامبر اکرم(ص) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در اين ماه در نهايت کرامت و مهرباني پذيرايي مي کند؛ پيامبر اکرم(ص) مي فرمايد: «ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است، هر کس همه اين ماه را روزه بگيرد بر خدا واجب است که همه گناهانش را ببخشد، بقيه عمرش را تضمين کند و او را از تشنگي و عطش دردناک روز قيامت امان دهد.»

اين ماه، در ميان مسلمانان از احترام، اهميت و جايگاه ويژه اي برخوردار و ماه سلوک روحي آنان است و مؤمنان با مقدمه سازي و فراهم کردن زمينه هاي معنوي در ماه هاي رجب و شعبان هر سال خود را براي ورود به اين ماه شريف و پربرکت آماده مي کنند، و با حلول اين ماه با شور و اشتياق و دادن اطعام و افطاري به نيازمندان، شب زنده داري و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه داري و. روح و جان خود را از سرچشمه فيض الهي سيراب مي کنند.

ادامه مطلب.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

من و واگویه هایم دانلود آهنگ جدید دانلود موزيک جديد پرستار کودک چرک نویس ها مدیریت بوک استاد پیانو Emily